Kdo jsme

Značka AURUM, portál AURUM a služby nabízené pod značkou AURUM jsou zcela zásadním počinem České mincovny. Zvýšený zájem o zlato jako komoditu nás vede k představení unikátního portálu, který nabízí nejširší portfolio služeb spojených se zlatým investováním na českém trhu.

Česká mincovna, a.s., sídlí v Jablonci nad Nisou. Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území českých zemí. Založena byla v roce 1993 po rozpadu československé federace na základě vyhraného výběrové řízení na dodavatele oběžných mincí pro nově vznikající samostatnou Českou republiku. V tuzemsku je jedinou mincovnou a je tudíž výhradním a jediným dodavatelem pamětních a oběžných mincí pro Českou národní banku.

Na svém kontě má Česká mincovna také ražbu oběživa pro zahraniční centrální banky, konkrétně např. pro Moldávii, Arménii, Venezuelu, Spojené arabské emiráty, nebo Libanon.

Česká mincovna rozvíjí vlastní výrobu i vlastní obchodní činnost. Výrobní provoz mincovny je vybaven moderními lisy značky Gräbener jak pro výrobu oběživa, tak pro pamětní ražby. Od roku 2002 je společnost držitelem certifikátu systému managementu jakosti od auditorské firmy Lloyd´s Register Quality Assurance – aktuálně ISO 9001:2008. Od roku 2010 zprovoznila Česká mincovna vlastní specializovaný e-shop, který najdete na adrese www.ceskamincovna.cz. V roce 2012 pak v Praze v pasáži České národní banky otevřela reprezentativní prostory Národního numismatického centra, které si klade za cíl sloužit jako obchodní, kulturní a společenské centrum tuzemské numizmatiky a zároveň sloužit jako klientské centrum pro zájemce o zlaté investování AURUM.