Spoření ve zlatě

Chcete spořit výhodně a zhodnotit své peníze? Spoření ve zlatě je dlouhodobě výnosnější než služby bank a mnohem jistější než akcie, či spekulace na burze.

Spořit ve zlatě můžete i po malých částkách

Sami si stanovte cílovou částku, a jakmile ji dosáhnete, nakoupíme pro vás zlatý slitek nebo zlatou minci. Vše se může dít automaticky nebo na základě vaší autorizace. Záleží pouze na vašem rozhodnutí. 


Kolektivní nebo individuální vlastnictví zlata?

Pokud se rozhodnete spořit ve zlatě, velmi pečlivě volte společnost, u které budete spořit. Mnoho obchodníků s fyzickým zlatem na českém trhu vám nabídne kolektivní investování. Výhodou této formy investování je především příznivá cena. Dosáhnout se dá však pouze nákupem větších slitků, jejichž fiktivní poloviny, čtvrtiny nebo desetiny obchodník prodá svým zákazníkům. 
V případě insolvence či exekuce kohokoliv ze spoluvlastníků takového slitku se však dostáváte do bezvýchodné situace. Totéž platí pro situaci, kdy se do nesnází dostane obchodník, u kterého máte zlato uložené. Výše uvedeným rizikům se zcela vyhnete, pokud budete využívat služeb České mincovny.

Založte si bezpečné Zlaté konto u České mincovny.

Preferujte individuální vlastnictví

My v České mincovně věříme, že kolektivní investování do zlata není cesta, kterou byste se měli vydat. Zlato, na něž u nás uspoříte je plně ve vašem vlastnictví. Jen na vás záleží, zda si naspořené investiční zlato odnesete domů, nebo využijete služby Zlatý sejf a uložíte jej v trezorové místnosti České mincovny. Máte právo kdykoli v průběhu spoření naložit s nakoupeným zlatem podle svého uvážení. 

Můžete například kdykoliv odprodat část nebo celý objem zhodnoceného zlata, či naopak zaslat na své spoření ve zlatě mimořádnou částku a nakoupit v době, kdy je pro vás cena výhodná.
 

Jaké nabízí spoření ve zlatě zhodnocení?

Zhodnocení vašich úspor závisí na vývoji ceny zlata na Londýnské burzeSpoření ve zlatě dokáže eliminovat riziko nákupu zlata za nevýhodnou cenu. Pokud pravidelně ukládáte své prostředky do investičních slitků nebo mincí, nakupujete za průměrnou cenu. 

Model spoření ve zlatě - čtěte více 

Proč spořit právě ve zlatě?

 • Investice do zlata v roce 2007 dosáhla zhodnocení 147% za 5 let
 • Ve druhém pololetí roku 2011 dokázalo zlato růst o téměř 30% za půl roku
 • Trvající dluhová krize a nejistý výhled do dalších let vede k očekáváním dalšího růstu cen zlata

Vývoj ceny zlata
Červená linka grafu označuje vývoj ceny zlata v posledních deseti letech. V tomto období zlato svou hodnotu více jak zčtyřnásobilo.

Cena zlata
 
 Co pro vás znamená spoření ve zlatě s ČM AURUM?

 • Investiční zlato je osvobozeno od DPH a jeho zhodnocení nepodléhá dani z příjmu
 • Ochrana proti inflaci – vyhnete se znehodnocení svých úspor
 • Spoříte na konkrétní investiční slitek nebo minci
 • Systém spoření je jednoduchý, průhledný a transparentní
 • Slitek nebo minci si můžete uložit v naší trezorové místnosti zcela zdarma
 • Máte právo kdykoliv odprodat libovolnou část z naspořeného zlata
 • Máte právo kdykoliv přerušit spoření a opět ho následně obnovit
 • Nabízíme možnost sjednat i nepravidelně prováděné platby na spoření

Neoslovily Vás pilíře nadcházející důchodové reformy? Nemáte k nim důvěru? Chcete být zajištěni pro klidný život ve stáří? Postavte si svůj vlastní pilíř – ze zlata!

Spoření ve zlatě však není jen výhodnou alternativou důchodového spoření. Je určeno všem, kteří chtějí mít jistotu, že jejich úspory budou dosahovat nadprůměrného zhodnocení. Úspory proměněné ve zlato jsou tou nejlepší pojistkou proti inflaci, turbulencím na kapitálových trzích i hospodářské krizi. Kdo má zlato, nemusí se obávat zmrazení svého účtu. Zlato je kdykoliv a kdekoliv přijímáno jako nejspolehlivější forma platidla. I centrální banky dosud drží zlato ve svých trezorech a finanční rezervy Evropské centrální banky jsou z 15 % kryty právě zlatem.

Více se dozvíte na bezplatné lince 800 225 228, případně na telefonním čísle +420 224 283 659.

Informace Vám poskytneme též při osobní návštěvě našich prodejen. V zájmu úspory vašeho času doporučujeme sjednat si předem telefonicky schůzku.