Vložte svou důvěru do Českého lva

20.04.2017
Vložte svou důvěru do Českého lva

Česká mincovna představuje úplně první ryze investiční mince ražené v České republice. Dostaly jméno Český lev a splňují standardy tzv. „bullion coins“, které jsou univerzálně akceptovány na celém světě.

ATRAKTIVNÍ CENA

Mince s označením „bullion coin“ je vyražena z drahého kovu a slouží především jako investice nebo prostředek k uchování hodnoty. Do její ceny se proto primárně nepromítá sběratelská, umělecká či historická hodnota a její premium – tedy rozdíl mezi spotovou cenou drahého kovu a prodejní cenou mince – odpovídá této skutečnosti. Zlaté mince jsou navíc osvobozeny od DPH.

PRODUKTOVÁ PESTROST INVESTIČNÍ ŘADY

Produktovou řadu otevírají zlaté mince s vysokou gramáží a nízkým emisním nákladem (5 oz – 50 ks; 10 oz – 50 ks; 1 kg – 25 ks).

Emise dalších produktů s typičtějšími investičními hmotnostmi a vysokým nákladem budou následovat. Zároveň se připravuje uvedení investičních mincí ražených ze stříbra. Ve většině případů bude hmotnost Českých lvů odpovídat násobkům/podílům trojské unce.

Tato variabilita investičních mincí České mincovny umožní investorům jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uloží do drahých kovů.

ROZPOZNATELNÝ ČESKÝ MOTIV

Motiv investičních mincí České mincovny je inspirován tradičními symboly České republiky, což přispívá ke snadné identifikovatelnosti produktu a budování renomé na domácím i světovém trhu. Reverzní strana mince nese netradičně realistické ztvárnění dvouocasého českého lva, který střeží svatováclavskou korunu a svatováclavskou orlici na štítu. Averzní strana pak obsahuje atributy emitenta, kterým je ostrov Niue, doplněné lipovou ratolestí.

Výtvarný návrh vytvořil medailér Jaroslav Bejvl. Ještě předtím, než své dílo stihl dokončit, však ve věku 75 let zemřel, a tak se rozpracované mince ujal Asamat Baltaev.
 

ZPĚTNÝ VÝKUP

Dalším znakem každé „bullion coin“ je vysoká likvidita a snadná obchodovatelnost – zpětný výkup Českých lvů je, vzhledem k jejich investičnímu charakteru, samozřejmostí.

ČÍM VŠÍM JSOU TEDY ČEŠTÍ LVI VÝJIMEČNÍ?

  • jde o první investiční mince České mincovny splňující celosvětově uznávané standardy „bullion coin“
  • příznivá cena nezohledňuje sběratelskou, uměleckou ani historickou hodnotu, kterou budou mince disponovat
  • cena mincí závisí primárně na spotové ceně drahého kovu, v případě zlata je osvobozena od DPH
  • mince jsou snadno obchodovatelné, mimo jiné díky zpětnému výkupu
  • investiční řada se vyznačuje produktovou pestrostí
  • hmotnost mincí odpovídá násobkům/podílům trojské unce nebo jednomu kilogramu drahého kovu
  • snadno rozpoznatelný motiv mincí má silnou vazbu k České republice

-ah-